Jakie powinno być wyposażenie komfortowego busa?    

Na każdym regionalnym rynku można znaleźć wielu przewoźników, lecz oferowane przez nich pojazdy często pozostawiają wiele do życzenia. Klienci godzą się na nie, ponieważ bardziej zależy im na pokonaniu wybranej trasy niż na wygodzie. Jeśli jednak w jedną stronę przejazdy oferują różne firmy lub potrzebujesz busa na wynajem, to w pewnym sensie ty dyktujesz warunki. Przeczytaj, jakie powinno być wyposażenie komfortowego pojazdu.

Bezpieczne przechowywanie bagażów

Na wygodę podróży składa się wiele czynników. Im jest ona dłuższa, tym większe znaczenie będą miały poszczególne elementy, które wpływają tak na komfort, jak i na bezpieczeństwo. Przewóz busem określonej ilości osób wymaga odpowiednio dużego i bezpiecznego bagażnika. Walizki nie mogą wpadać do przedniej części pojazdu. Nie można również oczekiwać od pasażerów, by mieli przy sobie większe bagaże. Dopuszczalne jest jednak trzymanie podręcznych toreb i plecaków. Bus powinien być wyposażony w specjalne półki pod sufitem, które je pomieszczą i jednocześnie nie dopuszczą do wypadnięcia na zakrętach. Największy wpływ na bezpieczeństwo mają sprawnie działające pasy. Nie mogą one być porwane, a gniazda nie powinny być połamane.

Wygodne miejsca do siedzenia

Największy wpływ na wygodę mają wyprofilowane fotele. Jeśli są one wykonane z miękkich, oddychających materiałów, ograniczą pocenie się skóry. Dodatkowo mogą być wyposażone w podłokietniki i oparcia na głowy. Czasem można także spotkać rozkładane stoliki oraz miejsca na kubeczki, lecz zazwyczaj montuje się je w przestronnych autokarach. W busach większe znaczenie ma odpowiednio duża przestrzeń na nogi, która pozwala na wygodną podróż osobom wysokim. Oglądanie widoków za oknem podczas monotonnej jazdy jest bardzo przyjemne, lecz światło padające na twarz już mniej. Dlatego w busach często są przyciemniane szyby. Nie przepuszczają światła słonecznego i przy tym nie ograniczają widoku.

Chłodzenie latem i nagrzewanie zimą

Przebywanie w zamkniętej przestrzeni 9 osób szybko prowadzi do nagrzewania się powietrza i powstawania nieprzyjemnych zapachów, o które nietrudno w porze letniej. Dlatego bus powinien być wyposażony w sprawną klimatyzację. Oznacza to odpowiednią siłę chłodzenia świeżym, zimnym powietrzem. Klimatyzacja musi być regularnie nabijana i czyszczona z grzybów, które po pewnym czasie w niej powstają. Dla pasażerów dodatkową zaletą jest możliwość samodzielnego ustawiania siły nadmuchu oraz kierowania strumienia powietrza. Klimatyzacja potrzebna jest latem tak, jak zimą system do nagrzewania. Bez tego pasażerowi zmuszeni są siedzieć godzinami w kurtkach, czapkach i szalikach. Jest także wiele innych udogodnień, które umilają podróż – personalne oświetlenie do czytania, radio, a coraz częściej także dostęp do bezpłatnego Internetu.

bus

Kierunki naszych przewozów do Niemiec:

  • Luneburg
  • Hanover
  • Zagłębie Ruhry
  • Berlin
  • Rostock