Blog

Dlaczego warto wysyłać paczki do Niemiec busem?

kartony zapakowane w minibusie

W ostatnim czasie można zaobserwować duży wzrost zapotrzebowania na transport paczek do Niemiec. Jak się okazuje, jednym z najtańszych i najbezpieczniejszych sposobów na wysyłkę przesyłki za granicę, jest transport busem. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na wysłanie paczki do Niemiec busem i jakie są warunki przewozu.

Czytaj więcej...

Jakie dokumenty sprawdzić u przewoźnika osób w UE?

unia europejska

Przewóz drogowy osób jest bardzo powszechny na terenie Unii Europejskiej. Można się w ten sposób z powodzeniem przemieszczać pomiędzy różnymi krajami członkowskimi. Są to wyjazdy zarówno związane z wykonywaną aktywnością zawodową, jak i turystyczne. Jak jednak wybrać odpowiedniego przewoźnika i jak go sprawdzić, zanim zdecydujemy się na wspólną podróż? Co powinniśmy wiedzieć?

Czytaj więcej...

Czym jest usługa przewozu door to door?

wejście do busa

Podróż z jednego w miejsca w drugie, nigdy nie była tak prosta i wygodna jak do tej pory. Środków lokomocji mamy do wyboru całkiem sporo, są to samoloty, statki pociągi oraz samochody. Na czym polega usługa door to door w przypadku tych ostatnich? Sprawdźmy!

Czytaj więcej...

Jakie są zasady przewozu bagażu w busie?

walizka

Planujesz podróż busem za granicę? W takim razie na pewno chcesz się do tego odpowiednio przygotować. Jedną z najważniejszych kwestii jest przewóz bagażu. Co można ze sobą zabrać? Jakie są limity pakunków i czy można ze sobą zabrać niewymiarowy sprzęt lub wózek dla dziecka?

Czytaj więcej...

Jakie należy mieć uprawnienia do przewozu osób?

wycieczka

Przewóz osób to bardzo odpowiedzialne zadanie, do którego trzeba podchodzić naprawdę rzetelnie, mając na względzie zdrowie i życie innych osób. Jakie uprawnienia są niezbędne, aby móc wykonywać taki zawód? Czy jest to tylko i wyłącznie prawo jazdy, czy może jakikolwiek dodatkowy dokument?

Czytaj więcej...

Na co zwracać uwagę podczas wynajmu busa?    

wynajem busa

Na każdym kroku można natknąć się na ogłoszenia dotyczące wynajmu busów. Poszczególni przewoźnicy mogą jednak mieć oferty skierowane do różnych klientów. Dla jednych będzie to opłacalne, a dla innych nie. Część informacji zostanie zawarta w umowie, lecz bezpiecznie jest o wszystko dopytać się wcześniej. W tym wpisie postanowiliśmy przybliżyć ci informacje, które trzeba uwzględnić podczas poszukiwania busa na wynajem.

Czytaj więcej...

Jakie powinno być wyposażenie komfortowego busa?    

komfortowy bus

Na każdym regionalnym rynku można znaleźć wielu przewoźników, lecz oferowane przez nich pojazdy często pozostawiają wiele do życzenia. Klienci godzą się na nie, ponieważ bardziej zależy im na pokonaniu wybranej trasy niż na wygodzie. Jeśli jednak w jedną stronę przejazdy oferują różne firmy lub potrzebujesz busa na wynajem, to w pewnym sensie ty dyktujesz warunki. Przeczytaj, jakie powinno być wyposażenie komfortowego pojazdu.

Czytaj więcej...

bus

Kierunki naszych przewozów do Niemiec:

  • Luneburg
  • Hanover
  • Zagłębie Ruhry
  • Berlin
  • Rostock